Děláme raut

Děláme raut

Žádná velká událost se neobejde bez občerstvení, to je jasné všem. Ale jak pohostit tak velké množství lidí? Přece co člověk, to jiná chuť. Navíc toho prostoru, židlí a stolů, když se budeme snažit usadit všechny zároveň. Další problém logistika, jak obsloužit třeba sto hostů najednou? Řešení může být ve formě švédských stolů. Ty myslím nemusím představovat. Každý určitě již někdy zažil na nějaké oslavě, či ráno v hotelu na snídani, stůl plný jídla, odkud si mohl brát dle chuti. Jenže i toto má své úskalí pokud to chceme dělat pořádně.

Nechte to profíkům

Pro pořádný raut už je třeba mít pár vychytávek. Jídlo chládne, pití se rozlévá, talíře rozbíjí… Proto je vhodné si raut nechat zařídit od profesinální cateringové firmy. Ta si přiveze vlastní nerezové stoly, nádobí, vodní lázně gastro a především vyškolenou obsluhu. Samozřejmě obsluze nesmí chybět vhodné oblečení pro gastronomii. Nejen že připraví luxusní pohoštění, ale i se postarají o bezproblémový průběh rautu a postupné doplňování švédských stolů. Samozřejmě taková firma si po sobě uklidí a my se tudíž nemusíme starat téměř o nic a jen přijímáme ovace za příjemný průběh události a dobré jídlo.

Máme více možností

Samozřejmě pokud máme menší událost, nemusíme utrácet za přímo obří stoly plné jídel. V případě koktejlu, či ochutnávky vín, které jsou kratší, není třeba například vodních lázní gasto, jenž drží jídlo v teple. Tím nám odpadají zbytečné náklady a starosti, třeba při sešlostech na zahradách. Prostě nanesete nerezové stoly, obložíte jídlem a hotovo. 

Na druhou stranu, pokud již chceme trošku slavnostnější recepci, je dobré dbát i na slušivé oblečení pro gastromii. Nemusíme mít přímo číšníky, protože pak už se blížíme k banketu a k tomu již potřebujeme i dostatek míst k sezení. Stačí slušivě oblečený personál, který nám bude dolévat sklenky na stole, doplňovat vodní lázně gastro a vlastně všechno jídlo na švédských nerezových stolech. Není přece nad to, vždy najít svou oblíbenou dobrotu, čerstvě připravenou, než jen již prázdný tác s drobky. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *