Snídaně ve škole po americku

Snídaně ve škole po americku

Nejde opravdu říct, že jsem na začátku trošku nezáviděl, když jsem si vzpomněl na školní vybavení kuchyně za našich časů. Žádná sláva, každý si to pamatujeme. Teď tu stojím a koukám kolem sebe. Támhle vaflovač, vedle stroj na palačinky, profi odšťavňovač, opékač a další. Je až k podivení kolik různých přístrojů a hi tech vylepšení teď najdeme ve školním vybavením kuchyně

Díky tomu už pohled na školní jídelníček neděsí ani toho nejvybíravějšího prvňáčka. Naopak si děti tak školní jídelnu oblíbili, že se povedlo prosadit i snídaně ve škole. Myslím, že za to mohl i dost profi odšťavňovač v kuchyni, který dokáže dětem připravit čerstvé a zdravé šťávy plné vitamínů. Každý rodič, který toto zkusil doma nějakou chvíli sám provozovat, vám potvrdí, že těch pár babek navíc, aby to udělal někdo za vás, se prostě vyplatí. A tak když už holátka snídají ve škole, nesmí prostě chybět ve školním vybavení kuchyně stroj na palačinky ani vaflovač. Samozřejmě je volba jídla vždy na rodičích, přesto se tu obě mašinky docela dost zapotí. On i ten profi odšťavňovač jede naplno celý svatý den.

Bitevní pole

Opusťme už ale království profi odšťavňovače i jeho přívrženců stroje na palačinky a valovače. Podívej me se za magické okno do světa, kde se pracně připravené palačinky a vafle stávají, více než často, zbraní v bitvě o nadvládu nad jídelnou, následované vstupenkou do poškoly. Samozřejmě nesmíme křivdit všem, přece jen většina dětí tyto snídaně má ráda a talíře vylíží do sucha, nebo si žádájí nášup. Docela rozdíl když si vzpomenu na naše šulany s makem, tak suchý, že to nerozmočila ani sklenice teplého a nedobrého čaje nevábné barvy, vůně i chuti. 

Jiný kraj, jiný…

Bohužel na závěr bitvy se se zvonkem děti rozutečou a zůstává po nich spousta nepořádku. Ve srovnání s tím co jsme naopak mohli vidět v Japonsku, kde se děti nejen před jídlem připraví, ale po jídle si dokonale umyjí a uklidí po sobě celou místnost, každý maličký má svůj úkol. Během chvíle pak není poznat, že se zde něco podobného jako oběd či snídaně udály. I Když ti si nejspíše nepřipravují jídlo na stroji na palačinky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *