Zmrzlina proti zbytku světa

Zmrzlina proti zbytku světa

Nikdy snad nebyla zmrzlina oblíbenější, než v dnešní době. Možná snad jen v devadesátkových romantických filmech. Od těch časů si zmrzlina vybudovala pečeť instantního léku jak na nesnesitelné horko letních dnů, tak i na bolavou dušičku. 

K létu prostě patří sluníčko, zmrzlináři na každém rohu a jejich pozetti vitríny plné zmrzliny spolu s dalšími dobrotami. Můžete si dát jen tak do kornoutku pár kopečků, či si sednou a nechat se obsloužit krásně nazdobeným pohárkem. V šikovné cukrárně na vás často z pozetti vitríny koukají i pohárky na dezerty, krásně nazdobené uměním místního cukráře s variacemi na tiramisu, panna cottu… No prostě cokoliv, co se dokázalo zrodit v jeho fantazii. Člověk aby si šel pak rovnou zaběhat. Jenže to si takhle vyběhnete po pláži a co nevidíte na každém rohu? Pozetti vitrína tady, pozetti vitrína támle! Všeude samá zmrzlina. Už jsou i na kole a pronásledují vás na každém rohu. Možná to stojí za všemi těmi rozchody, lidé nemají sílu se bránit a podlehnou pokušení se válet v teplákách s kyblíkem zmrzky a polívkovou lžící. Kdo ví… 

I dezerty mobilizují

Už nejsme ani před dezerty mimo cukrárnu v bezpečí. Plastové pohárky na dezerty dovolují všem těm dobrotám, dosud omezenými nutností skleněné nádoby kolem sebe, aby opustili své vězení a přepadli nás doma, či v práci, kdekoliv. Dalším nebezpečím pohárků na dezerty je i jejich styl. V tom hranatém a tenkostěnné pohárku na dezerty vypadají všechny cukrářské kreace tak neodolatelně, že i ten největší drsňák z kanclu nakonec podlehne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *